alt

Харків ділиться досвідом у сфері технічної інвентаризації

  • 11 квітня 2019
  • 17:00
Харків ділиться досвідом у сфері технічної інвентаризації

Обговорення змін у законодавстві, яке стосується створення єдиного суб'єкта-зберігача всіх інвентаризаційних справ, пройшло сьогодні, 11 квітня, у Харківській міській раді за участю керівників підприємств технічної інвентаризації нерухомості з усієї України.

На початку зустрічі міський голова Геннадій Кернес подякував гостям за інтерес і увагу до харківського досвіду в цій сфері.

«Сподіваюся, що вивчення досвіду нашого БТІ дасть вам поживу для роздумів, і в подальшому ви з користю застосуєте у себе в містах те, що побачили у нас. Зараз ми будуємо новий Будинок нерухомості і хочемо його відкрити цього року. Там буде вже зовсім інший рівень БТІ, і працюватимуть інші служби міськради, які надають адміністративні послуги. Від мене в цьому процесі - тільки підтримка. Те, що було раніше, і те, що вже зроблено, - це небо і земля», - зазначив Геннадій Кернес.

Під час зустрічі обговорювалися законодавчі зміни в сфері проведення технічної інвентаризації нерухомості, які набули чинності. Директор Департаменту реєстрації Олег Дробот повідомив, що, згідно зі змінами в Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, комунальне підприємство «Харківське міське БТІ» стало єдиним у місті суб'єктом-зберігачем архіву всіх інвентаризаційних справ. Це означає, що всі без винятку суб'єкти технічної інвентаризації, в тому числі приватні БТІ, які проводять технічну інвентаризацію, повинні у встановлені терміни передавати в комунальне підприємство «БТІ» екземпляр матеріалів такої інвентаризації.

Для харків'ян був впроваджений спеціальний онлайн-сервіс на сайті Департаменту реєстрації - перевірка техпаспорта БТІ на справжність. Олег Дробот зазначив, що сервіс з'явився після неодноразових звернень харків'ян з приводу виявлення підроблених документів.

Харків одним із перших в Україні визначив суб'єкт зберігання інвентаризаційних справ, як того вимагає нове законодавство.

«Тепер у місті у нас є єднання з реєстраторами, нотаріусами та з деякими приватними суб'єктами, і ми активно формуємо нову практику. Давайте разом розробляти рішення і застосовувати їх на практиці, щоб допомогти міністерству цю практику створити, щоб йому було з чим працювати», - підкреслив Олег Дробот.

Головний інженер київського БТІ Владислав Якушко, оцінюючи ініціативу харківських колег, зазначив, що матеріали технічної інвентаризації дійсно повинні зберігатися в одному місці, оскільки це зручно для всіх, і досвід Харкова може бути корисним.

«Так, на сьогодні Мінрегіоном не врегульовано нормативно порядок зберігання цих документів, і багато хто не знає, як це робити. Але Харків це вже зробив, тому зараз ми якраз і вивчаємо це питання. Частину проблеми дійсно можна вирішити на місцевому рівні, щоб зняти певні спекуляції. Дуже здорово, що влада в Харкові підтримує БТІ з багатьох питань, тут є великий прогрес», - зазначив Владислав Якушко.

Представник Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Андрій Заря, який також брав участь у засіданні, подякував Геннадію Кернесу за підтримку ініціатив міністерства і зазначив, що позиція Мінрегіону - монопольне зберігання інвентаризаційних справ, а відповідальність за цю роботу мають нести місцева влада і мер.

«Я хотів би подякувати вам саме за цю роботу, яку ми почали. Нашим завданням було створити монополізм зі зберігання інвентаризаційних справ, а все інше повинні зробити суб'єкти господарювання, виконуючи роботи з технічної інвентаризації. Ми вважаємо, що інвентаризаційні справи повинні зберігатися монопольно. Тобто кожен мер повинен знати, що у нього в місті діється і куди йдуть його документи, щоб не було такого, що об'єкт проінвентаризували, а інвентаризаційна справа знаходиться в Ужгороді, а не в Харкові. Ідея була наша, а у вас вона втілена в справу, і за це велике спасибі», - зазначив Андрій Заря.

Останні новини

Всі новини