alt

З 17 червня змінюються вимоги до діяльності товариств з обмеженою відповідальністю

  • 23 червня 2018
  • 12:46
З 17 червня змінюються вимоги до діяльності товариств з обмеженою відповідальністю

Новий Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» набере чинності 17 червня та повністю змінить підходи до створення і роботи ТОВ і ТДВ.

Особливості нового закону обговорили сьогодні, 15 червня, на зустрічі експертів з харківськими адвокатами і правниками, які юридично обслуговують такі товариства. 

Директор Департаменту реєстрації Олег Дробот зазначив, що вже з понеділка повністю зміняться вимоги до змісту статутів ТОВ або ТДВ, вимоги до вступу або виходу учасників з таких товариств і до зміни даних про підприємство.

«Департамент реєстрації Харківської міської ради є суб'єктом, який проводить на території міста максимальну кількість реєстраційних дій у даній сфері. Ми ведемо тісну роботу з Міністерством юстиції України, щоб отримати розуміння з питань, які виникнуть з понеділка у всіх заявників, пов'язаних із такою реєстрацією», - повідомив Олег Дробот.

Він також пояснив деякі нововведення нового закону. За його словами, законом вводиться поняття «корпоративний договір», якого не було раніше. Це договір, який укладається у письмовій формі між усіма засновниками підприємства і в якому вони фіксують свої права та обов'язки. Також зміняться вимоги до складу даних, які є обов'язковими для статуту товариств. Цей склад даних буде зменшений у порівнянні з тим переліком даних, який діє на сьогоднішній день. Такими даними стануть найменування підприємства, склад органів управління і порядок вступу або виходу зі складу учасників, а вся інша інформація вноситиметься за бажанням.

Як пояснив Олег Дробот, закон повністю змінює підхід до виходу окремих учасників зі складу товариства і отримання згоди інших учасників на такий вихід. Також скасовується гранична чисельність складу учасників: якщо раніше їх максимальна кількість становила 100 осіб, то тепер кількість необмежена.

«Цей закон спрямований на боротьбу зі зловживаннями в цій сфері, наприклад, з незаконним отриманням частки в корпоративних правах на таких підприємствах, тобто він спрямований на боротьбу з рейдерством», - підкреслив директор Департаменту реєстрації.

Також він повідомив, що, згідно з вимогами нового закону «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», всі діючі ТОВ і ТДВ повинні привести свої статути у відповідність до вимог закону впродовж року з моменту набрання ним чинності. На цей період всі підприємства будуть звільнені від адміністративного збору за внесення цих змін.

«Ми закликаємо заявників не звертатися масово в перші дні і не створювати штучний ажіотаж, тому що для цього немає жодних передумов. Я впевнений, що професійне співтовариство швидко адаптується під вимоги нового закону і всі процедури пройдуть спокійно», - зазначив Олег Дробот.

Останні новини

Всі новини