alt

Найпоширеніші запитання

Питання щодо реєстрації / зняття з реєстрації місця проживання

1. Куди необхідно звернутися для отримання послуги?

У будь-яке територіальне відділення Центру надання адміністративних послуг міста Харкова, незалежно від місця проживання.

2. Хто приймає рішення щодо реєстрації / зняття з реєстрації місця проживання?

Рішення приймається співробітниками Управління реєстрації місця проживання Департаменту реєстрації Харківської міської ради.

3. Скільки часу необхідно для отримання послуги?

Послуга надається співробітниками Управління реєстрації місця проживання Департаменту реєстрації Харківської міської ради в день звернення особи до будь-якого територіального підрозділу Центру надання адміністративних послуг міста Харкова.

За бажанням заявника послуга може бути надана протягом 20-ти хвилин.

4. Які послуги в сфері реєстрації / зняття з реєстрації місця проживання може отримати заявник?

 • - Реєстрація місця проживання / с одночасним зняттям
 • - Зняття з реєстрації місця проживання
 • - Актуалізація даних (внесення актуальної інформації до реєстру територіальної громади міста Харкова)
 • - Проставлення в паспорт штампу про перейменування вулиць, нумерації будинків (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів) і інше

5. Для чого необхідно проводити актуалізацію?

Актуалізація даних - це необхідність внесення актуальної інформації / змін до інформації про особу до Реєстру територіальної громади міста Харкова (в разі зміни прізвища та інших персональних даних про особу, внесення дати реєстрації особам, які реєстрували своє місце проживання до 04.04.2016).

6. Що необхідно для актуалізації?

 • - Заява-анкета з даними про заявника (оформляє адміністратор ЦНАП)
 • - Згода на обробку персональних даних (оформляє адміністратор ЦНАП і підписує власноруч заявник)
 • - Документ, на підставі якого здійснюється внесення актуальної інформації до реєстру (паспорт або інший документ, до якого вносяться відомості про реєстрацію місця проживання)
 • - Якщо актуалізація особи здійснюється його представником, крім зазначених документів необхідно надати довіреність, а також документ, що засвідчує особу представника
 • - У разі актуалізації малолітньої дитини, необхідно надати свідоцтво про народження дитини, а також документи, що підтверджують особу законного представника

7. Які документи необхідні для проставлення штампа в паспорт заявника в зв'язку зі зміною назви вулиці, нумерації будинків і т.д.?

Документ, до якого вносяться відомості про реєстрацію місця проживання (паспорт громадянина України та інше).

8. Які документи необхідні для зняття з реєстрації місця проживання померлого?

 • - Заява про зняття з реєстрації померлого (оформляє адміністратор ЦНАП)
 • - Свідоцтво про смерть (оригінал)
 • - Документ, що засвідчує особу людини, який звернувся за даною послугою

Дана послуга надається безкоштовно.

9. Які додаткові документи для реєстрації / зняття з реєстрації місця проживання повинен надати заявник, який підлягає взяттю або знаходиться на військовому обліку?

Військово-обліковими документами є:

 • - Для призовників - посвідчення про приписку до призовної дільниці (для осіб у віці від 18 до 27 років)
 • - Для військовозобов'язаних - військовий квиток або тимчасове посвідчення (для осіб у віці від 27 до 60 років)

10. Які позначки повинні бути проставлені в військово-обліковому документі заявника, який звернувся для реєстрації / зняття з реєстрації місця проживання?

Для реєстрації місця проживання заявника в його військово-обліковому документі повинна бути відмітка про взяття на військовий облік у військовому комісаріаті того району міста Харкова, де особа має намір зареєструвати своє місце проживання.

Зняття з реєстрації місця проживання заявника здійснюється тільки за умови наявності відмітки військового комісаріату про зняття з військового обліку.

Необхідна консультація спеціаліста з питань реєстрації / зняття з реєстрації місця проживання або отримання архівної інформації з картотеки з питань реєстрації особи (форма А)?

Зверніться по телефону гарячої лінії: 0-800-304-304

Питання і відповіді щодо Порталу електронних сервісів міста Харкова

Загальні питання

1. Що таке електронна послуга?

Це форма взаємодії між органами місцевого самоврядування і фізичними особами, при якій подача необхідних документів для отримання послуги здійснюється в електронному вигляді через Інтернет. Результат деяких послуг може бути наданий у формі електронного документа.

2. Де можна отримати електронну послугу?

Електронну послугу можна отримати на Порталі електронних сервісів міста Харкова (www.e-kharkiv.org).

3. Що таке Портал електронних сервісів міста Харків?

Сукупність програмних та апаратних засобів з унікальною адресою в мережі Інтернет (www.e-kharkiv.org) разом з інформаційними ресурсами, які знаходяться в розпорядженні Харківської міської ради (її виконавчих органів) і забезпечують доступ юридичних та фізичних осіб до цих інформаційних ресурсів та інформаційних послуг структурними підрозділами Харківської міської ради та комунальними підприємствами міста Харкова через Інтернет.

4. Хто є адміністратором Порталу електронних сервісів міста Харків?

Адміністратор веб-сайту є комунальне підприємство «Харківський Дата Центр», що здійснює адміністрування програмних і апаратних засобів, за допомогою яких здійснюється інтеграція інформації з зовнішніми автоматизованими системами, зокрема шляхом забезпечення доступу до такої інформації зовнішніх аутентифікований і дистанційно ідентифікованих користувачів.

5. Що таке «Пошук довідки» на Порталі електронних сервісів міста Харкова?

Це розділ в якому можна знайти отриману раніше довідку, за її унікальним номером, який відображається, незалежно від способу отримання документа, на самій довідці. Цей номер необхідно ввести в активне поле і натиснути кнопку «Пошук». Після проведення даних дій довідка, унікальний номер якої був введений, відобразиться на екрані пристрою.

6. Що таке «Мої замовлення» на Порталі електронних сервісів міста Харкова?

Це розділ в якому зберігається результат раніше отриманих послуг за допомогою Порталу електронних сервісів міста Харкова.

7. Куди звертатися в разі виникнення питань під час роботи з Порталом електронних сервісів міста Харкова?

У розділі «Контакти» на Порталі електронних сервісів міста Харкова знаходяться контактні дані за допомогою яких можна звернутися до фахівців. Там вказано телефон гарячої лінії (0-800-304-304), контактна електронна пошта та номери телефонів з якими можна зв'язатися за допомогою месенджерів.

Додатково на сайті Департаменту реєстрації Харківської міської ради (dr.city.kharkov.ua) доступний чат-бот, за допомогою якого можна надіслати електронною поштою питання в режимі онлайн. Щоб скористатися чат-ботом, користувачеві необхідно натиснути на активну кнопку «Допомога онлайн» в правій частині зазначеного веб-сайту.

8. Чи можна вибрати іншу мову на Порталі електронних сервісів міста Харкова?

Так. У правому верхньому куті розміщені три активних ярлика «УКР» - український, «РУС» - російський і «ENG» - англійська. Натискаючи на будь-який з них можна вибрати зручний для користування мовою.

Для фізичних осіб

1. Як отримати інформацію про себе з Реєстру територіальної громади міста Харкова через Портал електронних сервісів міста Харкова?

Для отримання інформації про себе з Реєстру територіальної громади міста Харкова через Портал електронних сервісів міста Харкова необхідно авторизуватися за допомогою засобів електронної ідентифікації (з допомогою кваліфікованої електронного підпису, BankId і інших), зайти у вкладку «Послуги», вибрати необхідну і натиснути на кнопку « Замовити ». Після виконання описаних дій, відкриється вікно, в якому необхідно заповнити обов'язкові поля, після заповнення яких необхідно натиснути кнопку «Замовити». Результатом вищеописаних дій буде з'явилася довідка, яку можна роздрукувати і яка буде доступна в розділі «Мої замовлення».

2. Хто може отримати послугу через Портал Електронних сервісів міста Харкова?

За допомогою Порталу електронних сервісів міста Харкова отримати довідку можуть користувачі, місце проживання / перебування яких зареєстровано в місті Харкові і які пройшли авторизацію через доступні засоби електронної ідентифікації.

3. Що таке ідентифікація особистості?

Процедура використання ідентифікаційних даних особи з документів, створених на матеріальних носіях і / або електронних даних, в результаті виконання якої забезпечується однозначне встановлення фізичної, юридичної особи або представника юридичної особи.

4. Що таке засоби електронної ідентифікації?

Носій інформації, що містить ідентифікаційні дані особи і використовується для аутентифікації особи при наданні та / або отримання електронних послуг.

5. Що таке електронний підпис?

Це аналог підпису фізичної особи в електронній формі та рівносильна їй. Вона служить для ідентифікації фізичної особи, є унікальним і захищеним від копіювання.

6. Що таке електронний цифровий підпис / кваліфікована електронний підпис?

Удосконалена електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованої електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.

7. Як і де отримати кваліфіковану електронний підпис?

Щоб отримати кваліфіковану цифровий підпис необхідно звернутися до акредитованого центру сертифікації ключів (АЦСК). Деякі банки, є АЦСК і надають персональну кваліфіковану електронний підпис. Перелік АЦСК надають таку послугу опублікований на сайті Центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України (https://czo.gov.ua/ca-registry).

8. Що таке BankID?

BankID - це спосіб верифікації громадян через українські банки для надання адміністративних та інших послуг через Інтернет.

9. Що таке MobileID?

Mobile ID - це послуга операторів мобільного зв'язку, яка дозволяє здійснювати електронну ідентифікацію особистості для отримання різних електронних послуг. Кваліфікована електронний підпис абонента записується на SIM-карту нового покоління. Дану послугу надають мобільні оператори, шляхом заміни існуючої сім-карти на сім-карту нового покоління з вбудованою кваліфікованої електронним підписом.

10. Які послуги можна отримати за допомогою Порталу електронних сервісів міста Харкова?

За допомогою Порталу електронних сервісів міста Харкова можна отримати такі послуги:

 • - Замовити довідку про реєстрацію місця проживання особи
 • - Замовити довідку про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб (довідка про склад сім'ї)
 • - Замовити технічний паспорт в КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації»

11. Що таке Довідка про реєстрацію місця проживання?

Довідка про реєстрацію місця проживання це документ, який видається органом реєстрації особі за її вимогою та підтверджує реєстрацію місця проживання або місця перебування особи.

12. Що таке Довідка про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб (довідка про склад сім'ї)?

Довідка про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб (довідка про склад сім'ї) це документ, який видається органом реєстрації, або іншими уповноваженими на це органами, на вимогу заявника, про осіб місце проживання яких зареєстровано з ним за однією адресою.

13. У якій формі можна отримати довідку з допомогою Порталу електронних сервісів міста Харкова?

За допомогою Порталу електронних сервісів міста Харкова можна отримати довідку в електронному вигляді. Таку інформацію, в разі необхідності, можна роздрукувати.

14. Чи можна отримати довідку про реєстрацію місця проживання особи або довідку про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб (довідку про склад сім'ї) в паперовому вигляді?

При необхідності заявник має можливість отримати дану довідку в паперовому вигляді звернувшись в будь-який з 11 Центрів надання адміністративних послуг міста Харкова або в будь-який з 66 ділянок комунального підприємства «Жилкомсервіс».

15. Що таке технічний паспорт в КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації»?

Технічний паспорт (Техпаспорт) - це інформаційно-довідковий документ, що відображає фактичний стан об'єкта нерухомості, де зафіксована інформація про розміри, площі та поверховості будівлі, дату зведення, дату капітального ремонту, товщина стін і матеріал, з якого стіни виготовлені, характеристики фундаменту, покрівлі і т.п. Техпаспорт може бути виготовлений на всю будівлю, а також на його частини (технічний паспорт конкретного приміщення). Цей документ, замовлений за допомогою Порталу електронних сервісів міста Харкова, видається комунальним підприємством «Харківське міське бюро технічної інвентаризації».

16. Хто може замовити технічний паспорт в КП «БТІ»?

Технічний паспорт в КП «БТІ», за допомогою Порталу електронних сервісів міста Харкова, можуть замовити власники нерухомого майна незалежно від реєстрації місця проживання / перебування.

17. Як замовити технічний паспорт в КП «БТІ» через Портал електронних сервісів міста Харкова?

Щоб замовити технічний паспорт в КП «БТІ» через Портал електронних сервісів міста Харкова, необхідно авторизуватись, вибрати послугу, заповнити форму і прикріпити необхідні документи, далі необхідно здійснити оплату за послугу і в призначений час прийти і забрати готовий документ у фронт-офіс КП «БТІ».

18. Як перевірити справжність довідки отриманої за допомогою Порталу електронних сервісів міста Харкова?

Щоб перевірити справжність довідки отриманої за допомогою Порталу електронних сервісів міста Харкова необхідно сканувати QR-код який знаходиться в нижньому кутку самої довідки або ввести номер довідки в поле яке знаходиться на Порталі електронних сервісів міста Харкова в розділі «Пошук довідки».

19. Що таке QR-код?

QR-код це двомірний штрих-код, що складається з точок, які розпізнаються датчиком, переводяться в двійкові числа і перетворюються за певним алгоритмом.

20. Як зчитати QR-код?

Зчитати QR-код може кожен, у кого є мобільний телефон з фотокамерою і встановленою програмою для розпізнавання зашифрованої інформації, яку можна скачати в інтернеті. Також QR-код можна вважати за допомогою спеціального сканера підключеного до комп'ютера на якому встановлена ​​відповідна програма.

21. Чи можна пред'являти довідку отриману на Порталі електронних сервісів міста Харкова на вимогу?

Можна. Довідка отримана за допомогою Порталу електронних сервісів міста Харкова за своєю значимістю рівносильна аналогічної виданої в Центрі надання адміністративних послуг.

Для приватних нотаріусів

1. Хто такий авторизований користувач?

Це авторизований абонент, який за допомогою засобів електронної ідентифікації користувачів здійснює доступ до веб-сайту з метою отримання відповідної довідки з Реєстру.

2. Як підключитися до Порталу електронних сервісів міста Харкова приватному нотаріусу?

Для того щоб приватному нотаріусу підключитися до Порталу електронних сервісів міста Харкова необхідно:

 • - Укласти договір з КП «Харківський Дата Центр» про надання послуг з підключення до веб-сайту «Портал електронних сервісів міста Харкова»
 • - Мати кваліфіковану електронний підпис
 • - Налаштувати програмне забезпечення віддалено або з виїздом фахівця з КП «ХДЦ»
 • - Пройти навчання

3. Хто укладає договір про надання послуг з підключення до веб-сайту «Портал електронних сервісів міста Харкова» приватного нотаріуса?

Договір про надання послуг з підключення до веб-сайту «Портал електронних сервісів міста Харкова» укладається між приватним нотаріусом і КП «Харківський Дата Центр».

4. Де взяти зразок договору про надання послуг з підключення до веб-сайту «Портал електронних сервісів міста Харкова»?

Щоб отримати зразок договору про надання послуг з підключення до веб-сайту «Портал електронних сервісів міста Харкова» необхідно звернутися в КП «Харківський Дата Центр» або на гарячу лінію за телефоном 0-800-304-304, після чого фахівці КП «ХДЦ» відправляють договір приватному нотаріусу на електронну пошту.

5. Що робити після отримання договору від КП «ХДЦ» на електронну пошту?

Після отримання договору від КП «ХДЦ» на електронну пошту, його необхідно вивчити, роздрукувати в двох примірниках, підписати обидва екземпляри і відвезти в КП «ХДЦ».

6. Де знаходиться КП «Харківський Дата Центр»?

КП «Харківський Дата Центр» знаходиться за адресою: м.Харків, вул. Конторська д. 35.

7. Хто налаштовує програмне забезпечення у приватних нотаріусів для підключення до Порталу електронних сервісів міста Харкова?

Програмне забезпечення приватного нотаріуса налаштовують фахівці КП «ХДЦ». Це можна зробити як віддалено, так і з виїздом фахівця в нотаріальну контору.

8. Хто проводить навчання приватних нотаріусів для роботи з Порталом електронних сервісів міста Харкова?

Навчання приватних нотаріусів, в частині роботи з Порталом електронних сервісів міста Харкова, проводять фахівці КП «Харківський Дата Центр».

9. Які послуги може отримати приватний нотаріус за допомогою Порталу електронних сервісів міста Харкова?

За допомогою Порталу електронних сервісів міста Харкова приватні нотаріуси можуть отримати такі послуги:

 • - Замовити довідку про реєстрацію місця проживання особи
 • - Замовити довідку про осіб, місце проживання (перебування, проживання / перебування) яких зареєстровано за адресою нерухомого майна разом з відповідною особою за станом на конкретну дату
 • - Замовити довідку про осіб, місце проживання (перебування, проживання / перебування) яких зареєстровано за адресою нерухомого майна
 • - Замовити довідку про місце проживання (перебування, проживання / перебування) особи
 • - Замовити довідку про місце проживання (перебування, проживання / перебування) особи за відповідною адресою нерухомого майна
 • - Замовити довідку про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб (довідка про склад сім'ї)
 • - Відправити запит на отримання картотеки з питань реєстрації фізичних осіб

10. За допомогою Порталу електронних сервісів міста Харкова приватні нотаріуси отримують послуги на платній основі?

Так. Вартість транзакції однієї з доступних для приватного нотаріуса послуги становить 83 грн. 53 коп.

Для державних нотаріусів

1. Хто такий авторизований користувач?

Це авторизований абонент, який за допомогою засобів електронної ідентифікації користувачів здійснює доступ до веб-сайту з метою отримання відповідної довідки з Реєстру.

2. Як підключитися до Порталу електронних сервісів міста Харкова державного нотаріуса?

Для того щоб підключити до Порталу електронних сервісів міста Харкова державного нотаріуса необхідно:

 • - Укласти договір з КП «Харківський Дата Центр» про надання послуг з підключення до веб-сайту «Портал електронних сервісів міста Харкова»
 • - Надати список підключаються нотаріусів та їх адреси електронних пошт в КП «Харківський Дата Центр»
 • - Мати кваліфіковану електронний підпис
 • - Налаштувати програмне забезпечення віддалено або з виїздом фахівця з КП «ХДЦ»
 • - Пройти навчання

3. Хто укладає договір про надання послуг з підключення до веб-сайту «Портал електронних сервісів міста Харкова» державного нотаріуса?

Договір про надання послуг з підключення до веб-сайту «Портал електронних сервісів міста Харкова» державного нотаріуса укладається між завідувачем державної нотаріальної контори та КП «Харківський Дата Центр». Даний договір укладається на всіх державних нотаріусів конкретної державної нотаріальної контори.

4. Де взяти зразок договору про надання послуг з підключення до веб-сайту «Портал електронних сервісів міста Харкова»?

Щоб взяти зразок договору про надання послуг з підключення до веб-сайту «Портал електронних сервісів міста Харкова» необхідно начальнику Територіального управління Державної судової адміністрації звернутися в КП «Харківський Дата Центр» або на гарячу лінію за телефоном 0-800-304-304, після чого фахівці КП «ХДЦ» відправляють йому договір на електронну пошту.

5. Що робити після отримання договору від КП «ХДЦ» на електронну пошту?

Після отримання договору від КП «ХДЦ» на електронну пошту, його необхідно вивчити, роздрукувати в двох примірниках, внести перелік підключаються суддів, начальнику Територіального управління Державної судової адміністрації підписати обидва екземпляри і відвезти в КП «ХДЦ».

6. Де знаходиться КП «Харківський Дата Центр»?

КП «Харківський Дата Центр» знаходиться за адресою: м.Харків, вул. Конторська д. 35.

7. Хто налаштовує програмне забезпечення у державних нотаріусів для підключення до Порталу електронних сервісів міста Харкова?

Програмне забезпечення державних нотаріусів налаштовують фахівці КП «ХДЦ». Це можна зробити як віддалено, так і з виїздом фахівця в державну нотаріальну контору.

8. Хто проводить навчання державних нотаріусів для роботи з Порталом електронних сервісів міста Харкова?

Навчання державних нотаріусів, в частині роботи з Порталом електронних сервісів міста Харкова, проводять фахівці КП «Харківський Дата Центр».

9. Які послуги може отримати державний нотаріус за допомогою Порталу електронних сервісів міста Харкова?

За допомогою Порталу електронних сервісів міста Харкова державні нотаріуси можуть отримати такі послуги:

 • - Замовити довідку про реєстрацію місця проживання особи
 • - Замовити довідку про осіб, місце проживання (перебування, проживання / перебування) яких зареєстровано за адресою нерухомого майна разом з відповідною особою за станом на конкретну дату
 • - Замовити довідку про осіб, місце проживання (перебування, проживання / перебування) яких зареєстровано за адресою нерухомого майна
 • - Замовити довідку про місце проживання (перебування, проживання / перебування) особи
 • - Замовити довідку про місце проживання (перебування, проживання / перебування) особи за відповідною адресою нерухомого майна
 • - Замовити довідку про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб (довідка про склад сім'ї)
 • - Відправити запит на отримання картотеки з питань реєстрації фізичних осіб

10. За допомогою Порталу електронних сервісів міста Харкова державні нотаріуси отримують послуги на платній основі?

Ні. Державні нотаріуси вчиняють транзакції безкоштовно.

Для суддів

1. Хто такий авторизований користувач?

Це авторизований абонент, який за допомогою засобів електронної ідентифікації користувачів здійснює доступ до веб-сайту з метою отримання відповідної довідки з Реєстру.

2. Як підключитися до Порталу електронних сервісів міста Харкова судді?

Для того щоб підключити до Порталу електронних сервісів міста Харкова суддю необхідно:

 • - Укласти договір з КП «Харківський Дата Центр» про надання послуг з підключення до веб-сайту «Портал електронних сервісів міста Харкова»
 • - Надати список підключаються суддів і їх адреси електронних пошт в КП «Харківський Дата Центр»
 • - Мати кваліфіковану електронний підпис у кожного підключається судді
 • - Налаштувати програмне забезпечення віддалено або з виїздом фахівця з КП «ХДЦ»
 • - Пройти навчання

3. Хто укладає договір про надання послуг з підключення до веб-сайту «Портал електронних сервісів міста Харкова» судді?

Договір про надання послуг з підключення до веб-сайту «Портал електронних сервісів міста Харкова» судді полягає між Територіальним управлінням Державної судової адміністрації та КП «Харківський Дата Центр». Даний договір укладається на суддів, перелік яких внесено до цього договору.

4. Де взяти зразок договору про надання послуг з підключення до веб-сайту «Портал електронних сервісів міста Харкова»?

Щоб взяти зразок договору про надання послуг з підключення до веб-сайту «Портал електронних сервісів міста Харкова» необхідно начальнику Територіального управління Державної судової адміністрації звернутися в КП «Харківський Дата Центр» або на гарячу лінію за телефоном 0-800-304-304, після чого фахівці КП «ХДЦ» відправляють йому договір на електронну пошту.

5. Що робити після отримання договору від КП «ХДЦ» на електронну пошту?

Після отримання договору від КП «ХДЦ» на електронну пошту, його необхідно вивчити, роздрукувати в двох примірниках, внести перелік підключаються суддів, начальнику Територіального управління Державної судової адміністрації підписати обидва екземпляри і відвезти в КП «ХДЦ».

6. Де знаходиться КП «Харківський Дата Центр»?

КП «Харківський Дата Центр» знаходиться за адресою: м.Харків, вул. Конторська д. 35.

7. Хто налаштовує програмне забезпечення у суддів для підключення до Порталу електронних сервісів міста Харкова?

Програмне забезпечення суддів налаштовують фахівці КП «ХДЦ». Це можна зробити як віддалено, так і з виїздом фахівця на робоче місце судді.

8. Хто проводить навчання суддів для роботи з Порталом електронних сервісів міста Харкова?

Навчання суддів, в частині роботи з Порталом електронних сервісів міста Харкова, проводять фахівці КП «Харківський Дата Центр».

9. Які послуги може отримати суддя за допомогою Порталу електронних сервісів міста Харкова?

За допомогою Порталу електронних сервісів міста Харкова державні нотаріуси можуть отримати такі послуги:

 • - Замовити довідку про реєстрацію місця проживання особи
 • - Замовити довідку про осіб, місце проживання (перебування, проживання / перебування) яких зареєстровано за адресою нерухомого майна разом з відповідною особою за станом на конкретну дату
 • - Замовити довідку про осіб, місце проживання (перебування, проживання / перебування) яких зареєстровано за адресою нерухомого майна
 • - Замовити довідку про місце проживання (перебування, проживання / перебування) особи
 • - Замовити довідку про місце проживання (перебування, проживання / перебування) особи за відповідною адресою нерухомого майна
 • - Замовити довідку про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб (довідка про склад сім'ї)

10. За допомогою Порталу електронних сервісів міста Харкова судді отримують послуги на платній основі?

Ні. Судді здійснюють транзакції безкоштовно.

Для комунальних підприємств та державних установ

1. Хто такий авторизований користувач?

Це авторизований абонент, який за допомогою засобів електронної ідентифікації користувачів здійснює доступ до веб-сайту з метою отримання відповідної довідки з Реєстру.

2. Як підключитися до Порталу електронних сервісів міста Харкова комунальним підприємствам та державним установам?

Для того щоб підключитися до Порталу електронних сервісів міста Харкова комунальному підприємству або державній установі необхідно:

 • - Відправити лист до Департаменту реєстрації Харківської міської ради, на ім'я директора, про узгодження з підключення співробітників комунального підприємства або державної установи до Порталу електронних сервісів міста Харкова з аргументацією необхідності підключення до даного веб-сайту
 • - Після узгодження, укласти договір між комунальним підприємством або державною установою і КП «Харківський Дата Центр» про надання послуг з підключення до веб-сайту «Портал електронних сервісів міста Харкова»
 • - Надати список підключаються співробітників і їх адреси електронних пошт в КП «Харківський Дата Центр»
 • - Мати кожному з співробітників, що підключаються, кваліфікованиий електронний підпис
 • - Налаштувати програмне забезпечення віддалено або з виїздом фахівця з КП «ХДЦ»
 • - Пройти навчання

3. Хто укладає договір про надання послуг з підключення до веб-сайту «Портал електронних сервісів міста Харкова» співробітників комунального підприємства або державної установи?

Договір про надання послуг з підключення до веб-сайту «Портал електронних сервісів міста Харкова» співробітників комунального підприємства або державної установи укладається між таким комунальним підприємством або державною установою і КП «Харківський Дата Центр», після узгодження такого підключення з Департаментом реєстрації Харківської міської ради. Даний договір укладається на співробітників, перелік яких внесено до цього договору.

4. Де взяти зразок договору про надання послуг з підключення до веб-сайту «Портал електронних сервісів міста Харкова»?

Щоб взяти зразок договору про надання послуг з підключення до веб-сайту «Портал електронних сервісів міста Харкова» необхідно звернутися в КП «Харківський Дата Центр» або на гарячу лінію за телефоном 0-800-304-304 0-800-304-304, після чого фахівці КП «ХДЦ» відправляють договір на електронну пошту звернувся.

5. Що робити після отримання договору від КП «ХДЦ» на електронну пошту?

Після отримання договору від КП «ХДЦ» на електронну пошту, його необхідно вивчити, роздрукувати в двох примірниках, внести перелік підключаються співробітників, директору комунального підприємства або державної установи підписати обидва екземпляри і відвезти в КП «ХДЦ».

6. Де знаходиться КП «Харківський Дата Центр»?

КП «Харківський Дата Центр» знаходиться за адресою: м.Харків, вул. Конторська д. 35.

7. Хто налаштовує програмне забезпечення співробітників комунального підприємства або державної установи для підключення до Порталу електронних сервісів міста Харкова?

Програмне забезпечення співробітників комунального підприємства або державної установи налаштовують фахівці КП «ХДЦ». Це можна зробити як віддалено, так і з виїздом фахівця на робоче місце судді.

8. Хто проводить навчання співробітників комунального підприємства або державної установи для роботи з Порталом електронних сервісів міста Харкова?

Навчання співробітників комунального підприємства або державної установи, в частині роботи з Порталом електронних сервісів міста Харкова, проводять фахівці КП «Харківський Дата Центр».

9. Які послуги може отримати співробітник комунального підприємства або державної установи за допомогою Порталу електронних сервісів міста Харкова?

За допомогою Порталу електронних сервісів міста Харкова співробітники комунального підприємства або державної установи можуть отримати такі послуги:

 • - Замовити довідку про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб (довідка про склад сім'ї) на запит заявника
 • - Замовити довідку про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб (довідка про склад сім'ї) без запиту заявника

10. За допомогою Порталу електронних сервісів міста Харкова співробітники комунального підприємства або державної установи отримують послуги на платній основі?

Ні. Співробітники комунального підприємства або державної установи здійснюють транзакції безкоштовно.

Питання, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців

Щодо фізичних осіб-підприємців

1. Куди звертатися ФОП, місцем проживання яких є зона АТО?

Відповідно до Наказу МЮУ № 3359/5 від 25.11.2016 державна реєстрація фізичних осіб - підприємців здійснюється незалежно від їх місця проживання в межах України.

Виконавчі органи місцевих рад, а також міські, районні державні адміністрації (у разі прийняття відповідною радою рішення про наділення такими повноваженнями), нотаріуси, акредитовані суб’єкти.

Реєстрацію припинення підприємницької діяльності для осіб, які переселилися з території проведення антитерористичної операції в період її проведення, здійснює державний реєстратор за адресою їх тимчасового проживання.

2. Спосіб подання документів ФОП, місцем проживання яких є зона АТО

У паперовій формі документи подаються особисто або за дорученням, або поштовим відправленням.

У разі подання заяви про державну реєстрацію поштовим відправленням справжність підпису заявника повинна бути нотаріально засвідчена.

3. Який перелік документів необхідний для проведення державної реєстрації ФОП?

 • - Заява про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем
 • - Заява про обрання фізичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової і митної політики, – за бажанням заявника
 • - Нотаріально засвідчена письмова згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника чи органу опіки та піклування – для фізичної особи, яка досягла шістнадцяти років і має бажання займатися підприємницькою діяльністю, але не має повної цивільної дієздатності (п. 3 ст. 34 ЦК)
 • - Договір (декларація) про створення сімейного фермерського господарства - у разі державної реєстрації фізичної особи, яка самостійно або з членами сім’ї створює сімейне фермерське господарство відповідно до Закону України "Про фермерське господарство

Якщо документи подаються особисто, заявник пред’являє документ, що відповідно до закону посвідчує особу.

У разі подання документів представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що підтверджує його повноваження (крім випадку, коли відомості про повноваження цього представника містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань).

4. Чи передбачений адміністративний збір за державну реєстрацію ФОП?

Державна реєстрація ФОП – безоплатно.

Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності ФОП – безоплатно.

Державна реєстрація змін до відомостей про ФОП – платно (за державну реєстрацію змін відомостей про прізвище, ім’я, по батькові або місцезнаходження фізичної особи-підприємця).

Отримувач

 • УК м.Харкові
 • м.Харків
 • 22012300

Код отримувача (ЄДРПОУ)

37999649

Банк отримувача

Казначейство України (ЕАП)

МФО банку

899998

Номер рахунку

31411501020002

Код класифікації доходів бюджету

22010300

Адміністративний збір за державну реєстрацію змін відомостей про прізвище, ім’я, по батькові або місцезнаходження фізичної особи-підприємця

Розмір плати — 190 грн.
75% електронна реєстрація — 150 грн.
30% виправлення помилок — 60 грн.

5. Який перелік документів необхідний для проведення державної реєстрації змін до відомостей про ФОП?

 • - Заява про державну реєстрацію змін до відомостей про фізичну особу – підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань
 • - Документ про сплату адміністративного збору – у випадку державної реєстрації змін відомостей про прізвище, ім’я, по батькові або місцезнаходження фізичної особи – підприємця
 • - Копія довідки про зміну реєстраційного номера облікової картки – у разі внесення змін, пов'язаних зі зміною реєстраційного номера облікової картки платника податків
 • - Копія першої сторінки паспорта та сторінки з відміткою про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта – у разі внесення змін, пов'язаних із зміною серії та номера паспорта, – для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта
 • - Договір (декларація) про створення сімейного фермерського господарства - у разі створення фізичною особою - підприємцем сімейного фермерського господарства відповідно до Закону України "Про фермерське господарство"
 • - Договір (декларація) про створення сімейного фермерського господарства у новій редакції - у разі внесення змін, що містяться в договорі (декларації) про створення сімейного фермерського господарства

Якщо документи подаються особисто, заявник пред’являє документ, що відповідно до закону посвідчує особу.

У разі подання документів представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що підтверджує його повноваження (крім випадку, коли відомості про повноваження цього представника містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань)

6. Який перелік документів необхідний для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП за її рішенням?

Заява про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням.

Якщо документи подаються особисто, заявник пред’являє документ, що відповідно до закону посвідчує особу.

У разі подання документів представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що підтверджує його повноваження (крім випадку, коли відомості про повноваження цього представника містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань)

7. Який перелік документів необхідний для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП у разі її смерті?

Ксерокопія свідоцтва про смерть фізичної особи, судове рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою - у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця у зв’язку з її смертю, визнанням її безвісно відсутньою або оголошенням померлою.

8. Чи підлягає нотаріальному засвідченню підпис заявника у разі подання документів поштовим відправленням?

П. 5 ч.1 ст. 15 ЗУ "Про державну реєстрацію" у разі подання заяви про державну реєстрацію поштовим відправленням справжність підпису заявника повинна бути нотаріально засвідчена.

9. Куди звертатися ФОП, зареєстрованій та/або припиненій до 01.07.2004 року, у разі якщо відомості про неї не містяться в ЄДР?

Інформація про юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань зареєстрованих та/або припинених до 01.07.2004 та не включених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань отримується в органі виконавчої влади, в якому проводилась державна реєстрація.

У разі якщо ФОП зареєстрована до 01.07.2004 та підприємницьку діяльність не припинено, необхідно провести державну реєстрацію включення відомостей до ЄДР.

10. Який перелік документів, необхідних для проведення державної реєстрації включення відомостей про ФОП, зареєстровану до 01 липня 2004 року, відомості про яку не містяться в ЄДР?

Заява про державну реєстрацію включення відомостей про фізичну особу – підприємця до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Якщо документи подаються особисто, заявник пред’являє документ, що відповідно до закону посвідчує особу.

У разі подання документів представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що підтверджує його повноваження (крім випадку, коли відомості про повноваження цього представника містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань).

11. Як отримати витяг з ЄДР?

Наказ МЮУ від 10.06.2016 № 1657/5.

Подати документи:

 • - Запит фізичної особи або юридичної особи, які бажають отримати витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, або уповноваженої особи, до суб’єкта державної реєстрації, акредитованого суб’єкта
 • - Документ, що підтверджує внесення плати за отримання відповідних відомостей

Пред'являється документ, що посвідчує особу заявника (уповноваженої особи).

У разі подання запиту уповноваженою особою пред'являється документ, що підтверджує її повноваження.

В електронній формі запит подається через портал електронних сервісів.

Плата за одержання витягу Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань в паперовій формі – 100 грн.

Отримувач

 • УК м.Харкові
 • м.Харків
 • 22012700

Код отримувача (ЄДРПОУ)

37999649

Банк отримувача

Казначейство України (ЕАП)

МФО банку

899998

Номер рахунку

34310300041517

Код класифікації доходів бюджету

22012700
В електронній формі справляється плата в розмірі 75 відсотків плати, встановленої за надання витягу в паперовій формі.

12. Чи передбачений адміністративний збір при внесенні змін до ЄДР для приведення у відповідність відомостей до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» від 9 квітня 2015 року № 317-VIII?

Безоплатно.

13. Органи, до яких подаються документи для проведення державної реєстрації

Центр надання адміністративних послуг м. Харкова - 61010, м. Харків, Гімназійна набережна, 26.

Регіональний центр послуг – 61121, м. Харків, проспект Тракторобудівників, 144.

Територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг Шевченківського району: - м. Харків, пр. Науки, 17-а.

Територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг Новобаварського району: - м. Харків, вул. Полтавський шлях, 11.

Територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг Київського району: - м. Харків, вул. Чернишевська, 55.

Територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг Слобідського району: - м. Харків, вул. Плеханівська, 42.

Територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг Холодногірського району: - м. Харків, вул. Благовіщенська, 34.

Територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг Московського району: - м. Харків, вул. Юр’ївська, 13.

Територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг Індустріального району: - м. Харків, пр. Архітектора Альошина, 11.

Територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг Немишлянського району: - м. Харків, пр. Петра Григоренка, 17.

Територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг Основ'янського району: - 61200, м. Харків, вул. Богдана Хмельницького, 11.


КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» Харківської міської ради - 61003, м. Харків, майдан Павлівський, 1/3


Нотаріуси

Щодо юридичних осіб

1. Хто є заявником і які документи подаються у разі виходу учасника зі складу засновників ТОВ/ТДВ?

Новий закон чітко розділив порядок дій та пакет документів, що подаються у разі виходу учасника (з виплатою йому вартості майна товариства та частини прибутку, що пропорційні його частці в статутному капіталі) та у разі передачі ним частки (частини частки) статутного капіталу.

У разі виходу учасника:

Заявник – особа, що виходить (її представник).

Документи:

 • - Заява про державну реєстрацію змін
 • - Квитанція про сплату АЗ
 • - Заява про вихід, справжність підпису на якій засвідчено нотаріально (оригінал) – ч.5 ст.17 ЗУ «Про державну реєстрацію»
 • - Довіреність, якщо діє представник (оригінал або нотаріально засвідчена копія)
 • - Заяви про згоду інших учасників, якщо виходить учасник, який володіє часткою, що більше ніж 50% (можна від кожного окремо, можна одна від усіх інших учасників), нотаріально засвідчена (оригінал) – ч.5 ст.17 ЗУ «Про державну реєстрацію»

Для визначення розміру АЗ вирахувати кількість виписок, яка буде надсилатись: заявнику, ТОВ, попереднім учасникам, новим учасникам.

Увага! Не передбачено подання для реєстрації нотаріально засвідченої копії заяви про вихід, подається виключно оригінал.

Увага! При виході учасника із ТОВ/ТДВ статутний капітал підлягає обов’язковому зменшенню на частку учасника, який вийшов. Інші учасники ТОВ/ТДВ при цьому не можуть вжити будь-яких заходів щодо запобігання зменшенню статутного капіталу.

У разі передачі частки (частини частки) статутного капіталу:

Заявник – особа, яка набула частку (частину частки), або особа, яка передала її (їх представники).

Документи:

 • - Заява про державну реєстрацію змін
 • - Квитанція про сплату АЗ
 • - Акт приймання-передачі частки, нотаріально засвідчений (оригінал)
 • - Довіреність, якщо діє представник (оригінал або нотаріально засвідчена копія)

Для визначення розміру АЗ вирахувати кількість виписок, яка буде надсилатись: заявнику, ТОВ, попереднім учасникам, новим учасникам.

2. Розрахунок розміру адміністративного збору при реєстрації змін до відомостей Єдиного державного реєстру, пов’язаних із зміною складу учасників товариства з обмеженою чи додатковою відповідальністю або зміною розмірів їхніх часток.

Відповідно до ч. 4 ст. 25 ЗУ “Про державну реєстрацію” (у новій редакції) у день проведення державної реєстрації змін до відомостей ЄДР, пов’язаних:

 • a. із зміною складу учасників товариства,
 • б. або зміною розмірів їхніх часток, суб’єкт державної реєстрації повинен видати (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення) виписку з ЄДР:
  • - заявнику
  • - товариству
  • - особам, які були зазначені у цьому реєстрі як учасники товариства до проведення реєстраційної дії
  • - особам, які зазначені у цьому реєстрі як учасники товариства після проведення реєстраційної дії

Якщо суб’єкту державної реєстрації відома електронна пошта осіб, яким надсилається ця виписка, він у той самий день додатково надсилає копію виписки зазначеним особам електронною поштою.

Згідно з абз.8 ч.1 ст.36 ЗУ “Про державну реєстрацію”, якщо відповідно до частини четвертої статті 25 Закону певним особам має надсилатися виписка з Єдиного державного реєстру, розмір адміністративного збору збільшується на добуток 0,01 прожиткового мінімуму для працездатних осіб та кількості таких осіб.

Для визначення розміру АЗ у такому разі слід застосовувати формулу:
=576,3+(0,01*1921*х), де:
576,3 — розмір АЗ згідно зі ст. 36 ЗУ “Про державну реєстрацію”;
0,01 — ставка, на яку збільшується розмір АЗ (згідно абз.8 ч.1 ст.36, ст. 25 ЗУ “Про державну реєстрацію”);
1921 — розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2018 року (кожного року змінюється);
х — кількість виписок, які слід видати (розіслати): заявнику, ТОВ, попереднім учасникам, новим учасникам та учасникам, які залишаються в ТОВ/ТДВ.

Зауважте, якщо складати заокруглені значення, то вийде інша сума АЗ, тому складати слід неокруглені суми.

3. Чи обмежена кількість учасників в ТОВ/ТДВ?

Ні, з 17.06.2018 кількість учасників ТОВ/ТДВ не обмежена.

Додатково зазначаємо, що з Цивільного кодексу України виключена стаття 141, якою було передбачено, що:

 • - товариство з обмеженою відповідальністю не може мати єдиним учасником інше господарське товариство, учасником якого є одна особа
 • - особа може бути учасником лише одного товариства з обмеженою відповідальністю, яке має одного учасника

Станом на сьогодні такого обмеження не існує.

4. Чи може заявник пред’явити як документ, що встановлює особу, паспорт громадянина України для виїзду за кордон?

Нова редакція ч. 2 ст. 14 ЗУ “Про державну реєстрацію”, що набула чинності 17.06.18, передбачає можливість пред’явлення документа, що відповідно до закону посвідчує його особу.

Для державної реєстрації може бути прийнятий будь-який з документів, зазначених у ч.1 ст.13 ЗУ «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» для встановлення особи заявника.

5. Чи повинні учасники зареєструвати зміни до статутних документів в триденний термін з моменту проведення загальних зборів?

Ні, обмеження у триденний термін щодо проведення будь-яких змін відсутні.

Триденний термін залишився лише для державної реєстрації рішення про припинення юридичної особи (ст.105 ЦК України).

6. Чи підлягають нотаріальному засвідченню підписи на рішенні загальних зборів засновників при створенні товариства?

Ні, засвідчення справжності підпису засновників на рішенні про створення товариства не обов’язкове

Водночас, у законі залишилася норма про обов’язковість засвідчення справжності підписів засновників при створенні ТОВ/ТДВ шляхом злиття, поділу, перетворення, виділу.

7. Чи підлягають нотаріальному засвідченню підписи на Статуті при створенні ТОВ/ТДВ?

Так, з 17.06.2018 відповідно до ч.2 ст.11 ЗУ «Про ТОВ та ТДВ» перша редакція статуту товариства підписується всіма учасниками товариства. Справжність підписів учасників засвідчується нотаріально.

8. Чи підлягають нотаріальному засвідченню підписи на рішенні загальних зборів засновників про внесення змін до відомостей у ЄДР, в тому числі якщо це пов’язано з внесенням змін до Статуту?

Відповідно до п.6 ч.1 ст.15 ЗУ “Про державну реєстрацію” (що залишився без змін) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи повинно бути оформлено з дотриманням вимог, встановлених законом, та відповідати законодавству.

Рішення уповноваженого органу управління юридичної особи, що подається для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками (учасниками), уповноваженими ними особами або головою та секретарем загальних зборів (у разі прийняття такого рішення загальними зборами). Справжність підписів на такому рішенні нотаріально засвідчується, крім випадків, передбачених законом.

Згідно з ч.4 ст.17 ЗУ “Про державну реєстрацію” для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи, крім змін до відомостей, передбачених частиною п’ятою цієї статті, подається, окрім всіх інших, примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру, крім:

 • - Внесення змін до інформації про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи, у тому числі кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) її засновника, якщо засновник - юридична особа,
 • - Про місцезнаходження та про здійснення зв’язку з юридичною особою

Відповідно до ч.5 ст.17 ЗУ “Про державну реєстрацію”: справжність підписів учасників, які голосували за рішення, зазначені у підпунктах "а" і "б" цієї частини, засвідчується нотаріально:

 • - Рішення загальних зборів учасників товариства про визначення розміру статутного капіталу та розмірів часток учасників
 • - Рішення загальних зборів учасників товариства про виключення учасника з товариства

Зверніть увагу, що в цих 2 випадках для державної реєстрації подається виключно оригінал рішення загальних зборів. У всіх інших випадках (наприклад, при зміні видів економічної діяльності, зміні керівника та складу підписантів, зміні відомостей про учасників тощо), може подаватись оригінал чи нотаріально засвідчена копія рішення.

Слід обов’язково перевіряти порядок прийняття рішення за діючим Статутом, оскільки ЗУ “Про ТОВ та ТДВ” визначає можливість встановлення Статутом особливого порядку голосування. Поняття “кворум” також відсутнє у новому ЗУ “Про ТОВ та ТДВ”.

9. Чи підлягають нотаріальному засвідченню підписи учасників на Статуті у разі внесення змін і викладення його в новій редакції?

Відповідно до ч. 3 ст. 11 ЗУ «Про ТОВ та ТДВ» зміни до статуту товариства та перша редакція статуту товариства, створеного в результаті реорганізації, підписуються:

 • - Учасниками товариства, які голосували за рішення про внесення таких змін чи про затвердження першої редакції статуту,
 • - Або особою, уповноваженою на це органом, який прийняв таке рішення, якщо це передбачено статутом

Справжність підписів учасників або уповноваженої особи засвідчується нотаріально.

Звертаємо вашу увагу, що цим законом не передбачено підписання Статуту (в тому числі нової редакції) Головою та секретарем загальних зборів, а лише ОСОБОЮ (в однині). Крім того, особа, уповноважена органом, який прийняв таке рішення, може підписати нову редакцію Статуту виключно у разі, якщо це передбачено попереднім Статутом.

Вважаємо, що у разі, якщо за учасника діє представник за довіреністю, то він може підписувати нову редакцію Статуту, якщо це повноваження міститься в довіреності (або вбачається з наданих у довіреності повноважень).

10. Чи може учасник приймати участь у загальних зборах учасників заочно?

Відповідно до ст. 25 ЗУ «Про ТОВ та ТДВ» учасник товариства може взяти участь у загальних зборах учасників шляхом надання свого волевиявлення щодо голосування з питань порядку денного у письмовій формі (заочне голосування). Справжність підпису учасника товариства на такому документі засвідчується нотаріально.

Голос учасника товариства зараховується до результатів голосування з кожного окремого питання, якщо текст документа дозволяє визначити його волю щодо безумовного голосування за чи проти відповідного рішення з питання порядку денного. Такий документ долучається до протоколу загальних зборів учасників та зберігається разом із ним.

Вбачається, що таким документом буде заява, підпис на якій засвідчується нотаріально.

11. Чи можна реєструвати створення товариства з обмеженою відповідальністю, що має намір використовувати модельний статут?

Окремі положення модельного статуту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження модельного статуту товариства з обмеженою відповідальністю» від 16.11.2011 № 1182, суперечать новому законові, тому всі модельні статути, прийняті до 16.06.2018 залишаються чинними.

З 17.06.2018 реєструвати створення товариства з обмеженою відповідальністю, яке провадитиме діяльність на модельному статуті, не можна до тих пір, доки не внесуть зміни до вищевказаної постанови Кабінету Міністрів України (відмова - на підставі порушення порядку створення). Аналогічно не можна проводити державну реєстрацію переходу на діяльність з власного статуту на модельний.

Однак, якщо для державної реєстрації змін звертається ТОВ, що працює на модельному статуті, у державного реєстратора немає підстав для відмови у реєстрації.

12. Чи можна проводити державну реєстрацію змін до відомостей щодо товариств, які працюють на модельному статуті?

Так, у державного реєстратора немає підстави для відмови у проведенні змін до відомостей в ЄДР для таких товариств лише через модельний статут.

13. З якого дня можна починати реєструвати створення товариства за правилами Закону України «Про ТОВ та ТДВ»?

Останній день реєстрації створення товариств по старому Закону – 16.06.2018, з урахуванням положень нового Закону України «Про ТОВ та ТДВ» реєстрація буде проводитися з 17.06.2018.

14. Чи потрібно вносити зміни до статуту ТОВ чи ТДВ при зміні складу учасників товариства?

Відповідно до частини 5 статті 11 Закону України «Про ТОВ та ТДВ» у статуті товариства зазначаються відомості про:

 • - Повне та скорочене (за наявності) найменування товариства
 • - Органи управління товариством, їх компетенцію, порядок прийняття ними рішень
 • - Порядок вступу до товариства та виходу з нього

У випадку, якщо у статуті не міститься інформація про склад учасників, то відповідно при зміні учасників вносити зміни до статуту не потрібно.

Якщо містяться попередні учасники - у реєстратора немає повноважень змушувати учасників викладати Статут в новій редакції з цієї підстави.

Зауважимо, що відповідно до вимог ст. 82 ГКУ, яка залишається чинною, інформація про засновників та розмір їх часток у статутному капіталі є обов’язковою. Однак, внесено зміни до ст.79 Господарського кодексу України, відповідно до якої порядок створення та порядок діяльності окремих видів господарських товариств регулюються законом.

15. Які органи створюються у товаристві?

Відповідно до статей 28, 39 Закону України «Про ТОВ та ТДВ» органами товариства є:

 • - Загальні збори учасників
 • - Наглядова рада (у разі утворення)
 • - Виконавчий орган - директор (або інша назва передбачена статутом) / дирекція (або інша назва передбачена статутом)

16. Який порядок виконання статті 24 Закону України «Про ТОВ та ТДВ» про вихід учасника з товариства (без передачі частки)?

При реєстрації виходу учасника товариства в першу чергу державному реєстратору слід звернути увагу на розмір частки такого учасника, оскільки:

 • - Якщо його частка у статутному капіталі товариства становить менше ніж 50%, учасник може вийти в будь-який час без згоди інших учасників (ч. 1 ст. 24 Закону України «Про ТОВ та ТДВ»). В такому випадку згідно з пп. "г" п. 3 ч. 5 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» для державної реєстрації змін до відомостей про склад учасників подається заява про вихід з товариства. Справжність підписів на вказаній заяві засвідчується нотаріально
 • - Якщо його частка у статутному капіталі товариства становить 50% і більше, учасник може вийти з товариства за згодою інших учасників (ч. 2 ст. Закону України «Про ТОВ та ТДВ»). В такому випадку згідно з пп. "г" п. 3 ч. 5 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» для державної реєстрації змін до відомостей про склад учасників подається заява про вихід з товариства, справжність підписів на вказаній заяві засвідчується нотаріально. Також вимагається згода інших учасників на вихід з товариства, справжність підписів на якій засвідчується нотаріально

Рішення щодо надання згоди на вихід учасника з товариства може бути прийнято протягом одного місяця з дня подання учасником заяви, якщо інший строк не передбачений статутом (ч. 3 ст. 17). Якщо для виходу учасника необхідна згода інших учасників товариства, він може вийти з товариства протягом одного місяця з дня надання такої згоди останнім учасником, якщо менший строк не визначений такою згодою (ч. 4 ст. 17).


Заява про вихід з товариства подається учасником, який виходить з товариства, або його спадкоємцем чи правонаступником (ч. 6 ст. 17).

У разі проведення державної реєстрації змін до відомостей Єдиного державного реєстру щодо виходу учасника (спадкоємця або правонаступника) товариства, державний реєстратор одночасно вносить запис про зменшення розміру статутного капіталу на розмір відповідної частки (частини частки) у статутному капіталі (ч. 3 ст. 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань»). Ця вимога не застосовується, якщо товариство з обмеженою або додатковою відповідальністю, яке набуває частку (частину частки) у своєму статутному капіталі, разом із заявою про державну реєстрацію надасть довідку про формування резервного капіталу у розмірі, який відповідно до закону допускає володіння часткою (частиною частки) у своєму статутному капіталі.


У день проведення державної реєстрації змін до відомостей Єдиного державного реєстру, пов’язаних із зміною складу учасників товариства суб’єкт державної реєстрації повинен видати (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення) виписку з Єдиного державного реєстру заявнику, товариству, особам, які були зазначені у цьому реєстрі як учасники товариства до проведення реєстраційної дії, та особам, які зазначені у цьому реєстрі як учасники товариства після проведення реєстраційної дії. Якщо суб’єкту державної реєстрації відома електронна пошта осіб, яким надсилається ця виписка, він у той самий день додатково надсилає копію виписки зазначеним особам електронною поштою (ч. 4 ст. 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань»).

17. Особливості застосування статті 21 Закону України «Про ТОВ та ТДВ» (щодо засвідчення справжності підписів на актах прийому-передачі).

Стаття 21 Закону України «Про ТОВ та ТДВ» регламентує порядок відчуження частки у статутному капіталі товариства іншим учасникам товариства або третім особам, але не містить норм щодо підписання актів прийому-передачі до договорів купівлі-продажу, тоді як на державну реєстрацію подається акт прийому-передачі, на якому підписи засвідчуються нотаріально (п. 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про ТОВ та ТДВ»).

Для виконання цієї норми пп. 3 п. 6 Перехідних положень вносять зміни до ч. 1 ст. 78 Закону України «Про нотаріат», а саме: слова «зміст яких не суперечить законові і які не мають характеру угод та не містять у собі відомостей, що порочать честь і гідність людини» замінюють словами «крім тих, які відповідно до закону або за вимогою сторін підлягають нотаріальному посвідченню».

Згідно з ч. 1 ст. 21 Закону України «Про ТОВ та ТДВ» учасник товариства має право відчужити свою частку (частину частки) у статутному капіталі товариства платно або безоплатно іншим учасникам товариства або третім особам. Дана норма не містить жодних конкретних вимог до документів, які повинні бути складені у зв’язку з відчуженням частки в статутному капіталі. Відповідно учасник, який відчужує свою частку, та особа, яка придбає таку частку, складатимуть документи, які відповідатимуть правовідносинам між ними (договір купівлі-продажу, договір дарування тощо).

При цьому, сторони не обмежені в праві складати будь-які інші додаткові документи. Оскільки Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» містить пряму вимогу щодо подання державному реєстраторові акту приймання-передачі частки у статутному капіталі товариства для реєстрації змін до відомостей про склад учасників товариства, то такий акт повинен бути складений в обов’язковому порядку. Справжність підписів на акті засвідчується нотаріально.

Справжність підписів засвідчується нотаріусом із дотриманням вимог п. 6 глави 7 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України № 296/5 від 22.02.2015. Засвідчення справжності підписів на акті приймання-передачі частки в статутному капіталі товариства здійснюється без використання спеціальних бланків нотаріальних документів (п. 1 глави 9 розділу І Порядку вчинення нотаріальних дій містить перелік документів, тексти яких викладаються на спеціальних бланків, акт приймання-передачі до вказаного переліку не входить).

Однак, зазначене вище не означає, що учасники не повинні складати між собою будь-яких договорів, оскільки відчуження частки може відбуватися лише на підставі правочину (договору), яким акт не є. Акт – це лише похідна від договору, що підтверджує вчинення дій на підставі правочину. Але державному реєстраторові такий договір не подається.

18. Вимоги до змісту статуту товариства встановлені п. 5 ст. 11 Закону «Про ТОВ та ТДВ», при цьому не передбачено обов’язкового включення до статуту відомостей про склад засновників.

Разом з тим, у відповідності до Прикінцевих та перехідних положень Закону «Про ТОВ та ТДВ» стаття 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" доповнена частиною 5, якою встановлено перелік документів, які подаються для державної реєстрації змін до відомостей про розмір статутного капіталу, розміри часток у статутному капіталі чи склад учасників товариства. Статут не включений до вказаного переліку документів.

Учасник вважається таким, що вийшов з товариства, з дня державної реєстрації його виходу. Але у випадку зазначення складу учасників в редакції статуту, розміщеної в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, буде наявна розбіжність між відомостями, зазначеними у статуті, та фактичним складом учасників.

Як правильно провести реєстраційні дії в такому випадку?

З цього приводу слід зауважити наступне.

З аналізу норм пунктів 3 та 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону про ТОВ та ТДВ випливає, що фактично товариствам надано термін в один рік для приведення своїх статутів у відповідність до вказаного закону, зокрема:

"3. Протягом року з дня набрання чинності цим Законом положення статуту товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, що не відповідають цьому Закону, є чинними в частині, що відповідає законодавству станом на день набрання чинності цим Законом. Цей пункт не застосовується після внесення змін до статуту товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю".

"5. Товариства з обмеженою відповідальністю та товариства з додатковою відповідальністю звільняються від сплати адміністративного збору за реєстрацію змін до статуту товариства у зв’язку з приведенням його у відповідність із цим Законом протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом".

Частиною 5 статті 11 Закону «Про ТОВ та ТДВ» передбачено перелік відомостей, які обов’язково повинні міститися в статуті: повне та скорочене (за наявності) найменування товариства; органи управління товариством, їх компетенцію, порядок прийняття ними рішень; порядок вступу до товариства та виходу з нього.

Після набрання чинності Законом «Про ТОВ та ТДВ» до статті 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" внесено ряд змін. Розглянемо ті положення, які стосуються описаної у питанні ситуації.

Пункт 8 частини 4 статті 17:
"4. Для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи, крім змін до відомостей, передбачених частиною п’ятою цієї статті, подаються такі документи: 8) установчий документ юридичної особи в новій редакції - у разі внесення змін, що містяться в установчому документі".

Частина 5 статті 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", в свою чергу, стосується переліку документів, який подається для державної реєстрації змін до відомостей про розмір статутного капіталу, розміри часток у статутному капіталі чи склад учасників товариства. Статут не включений до даного переліку.


Отже, аналіз наведених норм Закону «Про ТОВ та ТДВ» та Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", дає можливість дійти наступного висновку.

Товариствам надано один рік для приведення у відповідність до чинного законодавства установчих документів.

У державного реєстратора немає підстав для відмови при реєстрації змін у складі учасників чи розміру статутного капіталу, якщо не подано статут у новій редакції.

При цьому такі товариства дуже швидко стикнуться з необхідністю мати актуальний зміст статуту.

Слід пам’ятати, якщо товариство бажає зареєструвати Статут у новій редакції і одночасно провести зміну складу засновників, то це слід робити окремими реєстраційними діями, що передбачено різними нормами Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", а саме частинами 4, 5 статті 17, адже при цьому:

 • - Різні заявники (статут - ТОВ, зміна складу - той з учасників, що виходе чи той, що заходе)
 • - Різний АЗ (за приведення статуту у відповідність до законодавства ТОВ звільнені від АЗ)
 • - Різний пакет документів подається
 • - По-різному формується і розсилається виписка

Слід також зауважити, що у новій редакції Статуту не заборонено вказувати склад засновників чи іншу необов’язкову інформацію.

19. Чи потрібно надсилати виписки з ЄДР за результатами проведення реєстраційних дій?

Відповідно до ч. 4 ст. 25 ЗУ “Про державну реєстрацію” (у новій редакції) у день проведення державної реєстрації змін до відомостей ЄДР, пов’язаних:

 • - Із зміною складу учасників товариства,
 • - Або зміною розмірів їхніх часток, суб’єкт державної реєстрації повинен видати (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення) виписку з ЄДР:
  • - заявнику,
  • - товариству,
  • - особам, які були зазначені у цьому реєстрі як учасники товариства до проведення реєстраційної дії,
  • - особам, які зазначені у цьому реєстрі як учасники товариства після проведення реєстраційної дії

Якщо суб’єкту державної реєстрації відома електронна пошта осіб, яким надсилається ця виписка, він у той самий день додатково надсилає копію виписки зазначеним особам електронною поштою.

20. Чи подається державному реєстратору корпоративний договір чи договір про створення ТОВ/ТДВ?

Ні, ці договори не входять до пакета документів, що подаються для реєстрації створення ТОВ/ТДВ чи внесення змін до відомостей про нього до ЄДР. Також ЗУ «Про ТОВ та ТДВ» не передбачає вимог щодо обов’язкового нотаріального посвідчення таких договорів.

21. Якщо засновник вносить свою частку до статутного капіталу у вигляді нерухомого майна, чи це зазначається в Статуті?

Це не є інформацією, яка обов’язково повинна зазначатись в Статуті згідно з частиною 5 статті 11 ЗУ «Про ТОВ та ТДВ».

22. Особливості змісту довіреності на представництво учасника товариства на загальних зборах.

Зверніть увагу на ч. 5 ст. 33 ЗУ “Про ТОВ та ТДВ”: рішення з питань, не включених до порядку денного загальних зборів учасників, приймається лише за умови, що у них беруть участь всі учасники товариства, які одностайно надали згоду на розгляд таких питань. Повноваження представника за довіреністю щодо надання такої згоди мають бути спеціально обумовлені довіреністю.

23. Чи потрібно уповноваженій особі подавати оригінал або нотаріально засвідчену копію документа, яким її уповноважено, адже в ст.17 та ст.18 виключено положення щодо цього?

Ні, вимога про подання такого документа залишилась в ст. 14 ЗУ “Про державну реєстрацію” (у новій редакції):

“2. Якщо документи подаються особисто, заявник пред’являє документ, що відповідно до закону посвідчує особу.

У разі подання документів представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що підтверджує його повноваження (крім випадку, коли відомості про повноваження цього представника містяться в Єдиному державному реєстрі).”

24. Чи є обмеження, що директор не може бути обраний Головою загальних зборів товариства?

Таке обмеження було встановлене у ч. 6 ст. 62 ЗУ “Про господарські товариства”.

При цьому у п.2 Перехідних положень ЗУ “Про ТОВ та ТДВ” вказано “визнати таким, що втратив чинність, Закон України "Про господарські товариства" (Відомості Верховної Ради України, 1991 р., № 49, ст. 682 із наступними змінами) у частині, що стосується товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю”.

Отже, таке обмеження більше не діє.

Однак, якщо ТОВ/ТДВ не приведе власний Статут у відповідність до ЗУ “Про ТОВ та ТДВ”, і зазначене обмеження міститься в цьому Статуті, воно застосовується або до внесення до нього змін, або до 17.06.2019 р., якщо ТОВ/ТДВ не внесе зміни до Статуту.

25. Який порядок реєстрації додаткових внесків учасників коштом третіх осіб?

Реєстрація змін у цьому випадку здійснюється відповідно до ч.5 статті 17 ЗУ “Про державну реєстрацію”.

Для реєстрації при цьому подаються:

 • - Заява про держреєстрацію змін
 • - Документ про сплату адмінзбору
 • - Рішення загальних зборів учасників товариства про визначення розміру статутного капіталу та розмірів часток учасників

Справжність підписів учасників, які голосували за таке рішення, має бути засвідчена нотаріально.

Таке рішення загальними зборами учасників має бути прийняте на виконання частини 9 статті 18 ЗУ "Про ТОВ та ТДВ" та відповідати закріпленим вказаними нормами вимогам.

Документи для реєстрації таких змін подаються Товариством.

З аналізу норм нового закону вбачається, що збільшення статутного капіталу за рахунок додаткових внесків процес "тривалий" і проходить декілька етапів.

Виносяться два рішення (частина 1 та частина 9 статті 18 Закону), між першим та другим рішенням відбувається процес щодо реалізації переважного права, встановлюються обставини, чи може третя особа взагалі вступити до товариства за рахунок додаткового внеску тощо.

Відповідно до ЗУ “Про державну реєстрацію” реєстратора не буде цікавити весь цей процес, йому буде надаватись лише останнє рішення, за відповідність рішення самому процесу та нормам закону та статуту будуть нести ті, хто його приймав.

26. Який розмір часток повинен бути в разі, якщо кілька учасників Товариства скористуються своїм переважним правом на придбання частки іншого учасника?

Відповідь: ч. 2 ст. 20 ЗУ “Про ТОВ та ТДВ” встановлено, що якщо кілька учасників товариства скористалися своїм переважним правом, вони придбавають частку пропорційно до розміру належних їм часток у статутному капіталі Товариства.

27. Якщо до складу ТОВ1 має намір увійти як учасник ТОВ2, чи подається рішення загальних зборів ТОВ2:

 • - Для засвідчення справжності підпису керівника ТОВ2 на акті приймання-передачі
 • - Для державної реєстрації зміни у складі засновників ТОВ1?

При засвідченні справжності підпису керівника (уповноваженого представника) ТОВ2 на акті приймання-передачі частки у статутному капіталі ТОВ1 нотаріус зобов'язаний перевірити повноваження такої особи, в тому числі слід перевірити за Статутом, до чиїх повноважень відноситься прийняття рішень щодо вступу до інших господарських товариств. У разі необхідності подається рішення загальних зборів ТОВ2 про намір придбати частку в статутному капіталі ТОВ1.

До документів, які подаються для державної реєстрації змін у складі засновників, не входить рішення органу управління юридичної особи, тому державний реєстратор додатково не вимагає примірник оригіналу (нотаріально засвідченої копії) документа, що засвідчує його повноваження.

28. Частину 20 статті 17 ЗУ “Про державну реєстрацію” виключено. Чи означає це, що в разі участі представника засновника (учасника) на загальних зборах, тепер державному реєстратору не подається документ, який підтверджує повноваження цього представника?

Ні, виключено колишню частину 19 вказаної статті, яка дублювала положення абз.2 ч.2 ст.14 ЗУ «Про державну реєстрацію».

Частина 21 статті 17 ЗУ “Про державну реєстрацію” містить обов’язок подання документа (примірник оригіналу або нотаріально засвідчена копія), що підтверджує повноваження представника засновника (учасника) на загальних зборах товариства.

Питання, що виникають у сфері державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно

1. Куди слід звертатися для того, щоб зареєструвати право власності на нерухоме майно?

Комунальне підприємство «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» Харківської міської ради.

м.Харків, майд. Павлівський, 1/3.
(063) 55-67-800
(095) 55-67-800
(098) 55-67-800

2. Який режим роботи КП «БТІ»?

Прийом суб'єктів звернення у Комунальному підприємстві «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» Харківської міської ради:
понеділок, вівторок, четвер: 9:00 - 18:00, без перерви;
середа: 9:00 - 20:00, без перерви;
п'ятниця: 9:00 - 16:45 без перерви;
субота: 8:00 - 15:00 без перерви (крім прийому документів з проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців);

3. Як отримати інформацію з державного реєстру про нерухоме майно?

Для отримання інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, необхідні наступні документи:

 • - Документ, що посвідчує особу, яка бажає отримати інформацію (документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України:
  • - паспорт громадянина України
  • - паспорт громадянина України для виїзду за кордон
  • - дипломатичний паспорт України
  • - службовий паспорт України
  • - посвідчення особи моряка
  • - посвідчення члена екіпажу
  • - посвідчення особи на повернення в Україну
  • - тимчасове посвідчення громадянина України
 • - Документи, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус:
  • - посвідчення водія
  • - посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон; в) посвідка на постійне проживання
  • - посвідка на тимчасове проживання
  • - картка мігранта
  • - посвідчення біженця
  • - проїзний документ біженця
  • - посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту
  • - проїзний документ особи, якій надано додатковий захист
 • - Копія ідентифікаційного коду
 • - Квитанція про внесення плати за надання інформації з Державного реєстру прав, крім випадків, передбачених законом

Державна реєстрація прав та документи, необхідні для такої реєстрації

Які документи необхідні для державної реєстрації права власності на новозбудований об’єкт нерухомого майна (квартира або машиномісце або нежитлове приміщення в новобудові)?
(п. 41 Постанови Кабінету Міністрів України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 25 грудня 2015 року № 1127)

Для державної реєстрації права власності на новозбудований об’єкт нерухомого майна подаються:

 • - Декларація про готовність об’єкта до експлуатації або сертифікат
 • - Технічний паспорт на об’єкт нерухомого майна
 • - Рішення про присвоєння адреси
 • - Письмова заява або договір співвласників про розподіл часток у спільній власності на новозбудований об’єкт нерухомого майна (у разі, коли державна реєстрація проводиться щодо майна, що набувається у спільну часткову власність)

Документ, що підтверджує присвоєння об’єкту нерухомого майна адреси, не вимагається у разі, коли державна реєстрація права власності проводиться на індивідуальний (садибний) житловий будинок, садовий, дачний будинок, збудований на земельній ділянці, право власності на яку зареєстровано в Державному реєстрі прав.

У такому разі заявник в поданій заяві обов’язково зазначає відомості про кадастровий номер відповідної земельної ділянки.

Які документи необхідні для державної реєстрації права власності на житлові будинки, садові, дачні будинки, що побудовані до 5 серпня 1992 року?
(п. 42 Постанови Кабінету Міністрів України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 25 грудня 2015 року № 1127)

Для державної реєстрації права власності на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, що закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 р., подаються:

 • - Технічний паспорт на об’єкт нерухомого майна
 • - Рішення про присвоєння об’єкту нерухомого майна адреси

Документ, про присвоєння об’єкту нерухомого майна адреси, не вимагається у разі, коли державна реєстрація права власності проводиться на індивідуальний (садибний) житловий будинок, садовий, дачний будинок, збудований на земельній ділянці, право власності на яку зареєстровано в Державному реєстрі прав. У такому разі заявник в поданій заяві обов’язково зазначає відомості про кадастровий номер відповідної земельної ділянки.

Які документи необхідні для державної реєстрації права власності на квартиру, житлове, нежитлове приміщення тощо), розміщене в кооперативі?
(п. 80 Постанови Кабінету Міністрів України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 25 грудня 2015 року № 1127)

Для державної реєстрації права власності на окреме індивідуально визначене нерухоме майно (квартира, житлове, нежитлове приміщення тощо), розміщене в об’єкті нерухомого майна, будівництво якого здійснювалося у результаті діяльності кооперативу подаються:

 • - Довідка кооперативу про членство особи в кооперативі та внесення таким членом кооперативу пайового внеску в повному обсязі
 • - Технічний паспорт на квартиру, житлове, нежитлове приміщення тощо

У разі коли державна реєстрація права власності здійснюється на окреме індивідуально визначене нерухоме майно (квартира, житлове, нежитлове приміщення тощо), розміщене в об’єкті нерухомого майна, будівництво якого завершено та який прийнято в експлуатацію після 1 січня 2013 р., також обов’язково зазначаються у відповідній заяві відомості про реєстраційний номер документа про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, та подаються завірені відповідним кооперативом копії:

 • - Документа, що підтверджує присвоєння об’єкту нерухомого майна адреси (крім випадків державної реєстрації права власності на реконструйований об’єкт нерухомого майна)
 • - Документа, що посвідчує право власності на об’єкт нерухомого майна до його реконструкції, - у разі державної реєстрації права власності на реконструйований об’єкт нерухомого майна (крім випадків, коли право власності на такий об’єкт вже зареєстровано в Державному реєстрі прав або коли законодавством не передбачено оформлення та видачу документа на такий об’єкт нерухомого майна)

Які документи необхідні для державної реєстрації права власності на окремо розташоване індивідуально визначене нерухоме майно (дача, гараж тощо), які розташовані в дачному, гаражному чи іншому кооперативі?
(п. 81 Постанови Кабінету Міністрів України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 25 грудня 2015 року № 1127)

Для державної реєстрації права власності на окремо розташоване індивідуально визначене нерухоме майно (дача, гараж тощо), будівництво яких здійснювалося у результаті діяльності дачного, гаражного чи іншого кооперативу, крім документів, передбачених пунктами 41 і 42 цього Порядку, також подається довідка відповідного кооперативу про членство особи в кооперативі та внесення таким членом кооперативу пайового внеску в повному обсязі.

Які документи необхідні для державної реєстрації права власності на нерухоме майно на підставі заяви спадкоємця за померлою особою?
(п. 66 Постанови Кабінету Міністрів України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 25 грудня 2015 року № 1127)

Для державної реєстрації права власності на підставі заяви спадкоємця подаються:

 • - Документи, що підтверджують набуття спадкодавцем права власності на нерухоме майно
 • - Витяг із Спадкового реєстру про наявність заведеної спадкової справи
 • - Документ, що містить відомості про склад спадкоємців, виданий нотаріусом чи уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування, якими заведено відповідну спадкову справу

Хто може звернутися за реєстрацією речового права на підставі рішення суду?

Для проведення державної реєстрації прав власності на підставі рішення суду заявником може бути власник, інший правонабувач, сторона правочину, у яких виникло речове право, або уповноважені ними особи.

Які документи потрібні для того, щоб оформити реєстрацію обтяження речового права (арешту), іпотеки на нерухоме майно?

Для реєстрації обтяження речового права, іпотеки на нерухоме майно, необхідні наступні документи:

 • - Документ, що посвідчує особу, яка бажає отримати інформацію (документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України:
  • - паспорт громадянина України
  • - паспорт громадянина України для виїзду за кордон
  • - дипломатичний паспорт України
  • - службовий паспорт України
  • - посвідчення особи моряка
  • - посвідчення члена екіпажу
  • - посвідчення особи на повернення в Україну
  • - тимчасове посвідчення громадянина України
 • - Документи, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус:
  • - посвідчення водія
  • - посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон; в) посвідка на постійне проживання
  • - посвідка на тимчасове проживання
  • - картка мігранта
  • - посвідчення біженця
  • - проїзний документ біженця
  • - посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту
  • - проїзний документ особи, якій надано додатковий захист
 • - Копія ідентифікаційного коду
 • - Документ, що підтверджує повноваження особи, що діє від імені заявника – довіреність, посвідчена нотаріально
 • - Квитанція про сплату адміністративного збору (або документ, що підтверджує право на звільнення від сплати адміністративного збору)
 • - Оригінал документів про виникнення, перехід та припинення обтяжень речових прав на нерухоме майно, а саме:
  • - рішення суду щодо обтяження речових прав на нерухоме майно, що набрало законної сили
  • - або рішення державного виконавця, приватного виконавця щодо обтяження речових прав на нерухоме майно
  • - або визначеного законодавцем документа, на якому нотаріусом вчинено запис про накладення заборони щодо відчуження нерухомого майна
  • - або рішення органу місцевого самоврядування про віднесення об’єктів нерухомого майна до застарілого житлового фонду
  • - або договору, укладеного в порядку, визначеному законом, яким встановлюється обтяження речових прав на нерухоме майно, чи його дубліката
  • - або закону, яким встановлено заборону користування та/або розпорядження нерухомим майном
  • - інших актів органів державної влади та посадових осіб згідно із законом

Питання, що відносяться до компетенції КП «БТІ»

Довідка про наявність чи відсутність інформації про зареєстровані права до 31.12.2012: перелік необхідних документів та строки виконання

Фізичні особи (власник):

 • - Копія паспорту замовника (оригінал для пред'явлення)
 • - Копія ідентифікаційного номера заявника (оригінал для пред'явлення)
 • - Довіреність (у разі подання заяви уповноваженою особою, оригінал для пред'явлення)
Примітка: в разі отримання однієї довідки щодо кількох осіб, подача документів здійснюється усіма особами або уповноваженою ними особою.
Термін виконання: від 10 днів до 1 дня

Фізичні особи (спадкоємці):

 • - Копія паспорту замовника (оригінал для пред'явлення)
 • - Копія ідентифікаційного номера заявника (оригінал для пред'явлення)
 • - Довіреність (у разі подання заяви уповноваженою особою, оригінал для пред'явлення)
 • - Запит органів нотаріату
 • - Копія свідоцтва про смерть
Примітка: в разі отримання однієї довідки щодо кількох осіб, подача документів здійснюється усіма особами або уповноваженою ними особою.
Термін виконання: від 10 днів до 1 дня

Видача довідки про наявність (відсутність) власності для постанови на квартирний облік Ф/О: перелік необхідних документів

Фізичні особи:

 • - Копія паспорту замовника (оригінал для пред'явлення)
 • - Копія ідентифікаційного номера заявника (оригінал для пред'явлення)
 • - Свідоцтво про шлюб (у разі зміни прізвища)
 • - Копія свідоцтва про народження
Примітка: доплата за кожне додаткове прізвище.

Підготовка проекту дубліката свідоцтва про право власності, виданого виконавчим органом з питань приватизації ОМС: перелік необхідних документів

Фізичні особи:

 • - Копія паспорту замовника (оригінал для пред'явлення)
 • - Копія ідентифікаційного номера заявника (оригінал для пред'явлення)
 • - Довіреність (у разі подання заяви уповноваженою особою, оригінал для пред'явлення)
 • - Оголошення в газеті про втрату документа
 • - Правовстановлюючий документ на об'єкт нерухомості (у разі пошкодження документа)
 • - Копія втраченого документа (за наявністю)
Примітка: в разі видачі дубліката щодо кількох власників необхідна подача заяви від усіх власників. У разі, якщо один з власників визнаний померлим, додатково подається запит органів нотаріату та витяг із спадкового Реєстру.

Видача копії свідоцтва про право власності, виданих районами міськрад м. Харкова: перелік необхідних документів та строки виконання

Фізичні особи:

 • - Копія паспорту замовника (оригінал для пред'явлення)
 • - Копія ідентифікаційного номера заявника (оригінал для пред'явлення)
 • - Довіреність (у разі подання заяви уповноваженою особою, оригінал для пред'явлення)
 • - Оголошення в газеті про втрату документа
 • - Правовстановлюючий документ на об'єкт нерухомості (у разі пошкодження документа)
Термін виконання: від 10 днів до 1 дня

Юридичні особи:

 • - Копія паспорту замовника (оригінал для пред'явлення)
 • - Копія ідентифікаційного номера заявника (оригінал для пред'явлення)
 • - Довіреність уповноваженої особи або протокол призначення директора (в разі звернення директора), оригінал для пред'явлення
 • - Оголошення в газеті про втрату документа
 • - Правовстановлюючий документ на об'єкт нерухомості (у разі пошкодження документа)
 • - Витяг з Реєстру платників ПДВ
Термін виконання: від 10 днів до 1 дня